Everything You Need To Know: Saturday’s Sectional Championships
Sectional Matchup Breakdown Stream 1 Merrillville vs. Lake Central – 8:30 PM ET LINK LINK 2 Chesterton vs. Valparaiso – 8:30 PM ET LINK LINK 3 Culver Academy vs. South Bend Adams – 7:00 PM ET LINK 4 Northridge…
Access all of Prep Hoops
Continue reading this article and more.
Continue ReadingSectional | Matchup | Breakdown | Stream |
1 | Merrillville vs. Lake Central – 8:30 PM ET | LINK | LINK |
2 | Chesterton vs. Valparaiso – 8:30 PM ET | LINK | LINK |
3 | Culver Academy vs. South Bend Adams – 7:00 PM ET | LINK | |
4 | Northridge vs. Warsaw – 7:30 PM ET | LINK | |
5 | Fort Wayne Northrop vs. Fort Wayne Snider – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
6 | New Haven vs. Homestead – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
7 | Marion vs. Harrison (West Lafayette) – 7:30 PM ET | LINK | |
8 | Westfield vs. Carmel – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
9 | New Palestine vs. Muncie Central – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
10 | Warren Central vs. Lawrence North – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
11 | Pike vs. Decatur Central – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
12 | Brownsburg vs. Plainfield – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
13 | Greenwood vs. Center Grove – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
14 | East Central vs. Bloomington South – 7:30 PM ET | LINK | |
15 | Floyd Central vs. Jennings County – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
16 | Evansville Reitz vs. Castle – 8:00 PM ET | LINK | LINK |
17 | Calumet vs. Hammond – 8:30 PM ET | LINK | LINK |
18 | New Prairie vs. Hanover Central – 8:30 PM ET | LINK | LINK |
19 | Mishawaka Marian vs. Jimtown – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
20 | Western vs. West Lafayette – 7:30 PM ET | LINK | |
21 | Wawasee vs. NorthWood – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
22 | Fort Wayne Concordia vs. Leo – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
23 | Mississinewa vs. Norwell – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
24 | Hamilton Heights vs. Delta – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
25 | North Montgomery vs. Danville – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
26 | Brownstown Central vs. Edgewood – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
27 | Lebanon vs. Brebeuf Jesuit – 7:30 PM ET | LINK | |
28 | Beech Grove vs. Indian Creek – 7:00 PM ET | LINK | |
29 | Greensburg vs. South Dearborn – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
30 | Madison vs. Silver Creek – 7:30 PM ET | LINK | |
31 | Sullivan vs. Washington – 7:30 PM ET | LINK | |
32 | Heritage Hills vs. Evansville Memorial – 8:30 PM ET | LINK | LINK |
33 | Gary Roosevelt vs. Bowman Academy – 8:30 PM ET | LINK | LINK |
34 | South Central (Union Mills) vs. LaVille – 8:00 PM ET | LINK | LINK |
35 | Churubusco vs. Central Noble – 7:00 PM ET | LINK | LINK |
36 | Fort Wayne Canterbury vs. Fort Wayne Blackhawk – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
37 | Rochester vs. Rensselaer Central – 7:00 PM ET | LINK | LINK |
38 | Rossville vs. Western Boone – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
39 | Tipton vs. Blackford – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
40 | Frankton vs. Wapahani – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
41 | Northeastern vs. Shenandoah – 7:30 PM ET | LINK | |
42 | Park Tudor vs. Covenant Christian – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
43 | North Putnam vs. Parke Heritage – 7:30 PM ET | LINK | |
44 | South Decatur vs. North Decatur – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
45 | Providence vs. Southwestern (Hanover) – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
46 | Paoli vs. Crawford County – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
47 | Linton-Stockton vs. South Knox – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
48 | North Posey vs. South Spencer – 8:00 PM ET | LINK | |
49 | Gary 21st Century vs. Kouts – 8:30 PM ET | LINK | LINK |
50 | Argos vs. Triton – 8:00 PM ET | LINK | LINK |
51 | Elkhart Christian vs. Lakewood Park – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
52 | Pioneer vs. Caston – 8:00 PM ET | LINK | LINK |
53 | Lakeland Christian vs. Southwood – 7:30 PM ET | LINK | |
54 | Covington vs. Clinton Central – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
55 | Cowan vs. Daleville – 7:30 PM ET | LINK | |
56 | Randolph Southern vs. Blue River – 7:30 PM ET | LINK | |
57 | Bloomfield vs. White River Valley – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
58 | Indianapolis International vs. Indianapolis Metropolitan – 7:30 PM ET | LINK | |
59 | Greenwood Christian vs. Providence Cristo Rey – 7:30 PM ET | LINK | |
60 | Morristown vs. Oldenburg Academy – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
61 | Lanesville vs. Christian Academy – 7:30 PM ET | LINK | |
62 | Crothersville vs. West Washington – 7:30 PM ET | LINK | LINK |
63 | Shoals vs. Barr-Reeve – 7:30 PM ET | LINK | |
64 | Evansville Day vs. Northeast Dubois – 7:30 PM ET | LINK |